Weronika Falkowska podwójną Młodzieżową Mistrzynią Polski U23

Weronika Falkowska podwójną Młodzieżową Mistrzynią Polski U23

Znakomity występ zanotowała zawodniczka AT Masters, Weronika Falkowska na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23, które rozegrane zostały w Poznaniu. Wystąpiła w grze pojedynczej i mieszanej i w obu przypadkach wywalczyła złoty medal. W grze pojedynczej pierwsze dwie rundy przeszła spacerkiem, bowiem straciła tylko trzy gemy.

Najpierw pokonała Adriannę Sosnowską/AZS Łódź/ 6/1 6/2, a następnie Annę Lizę Kus/De Ski Warszawa/ 6/0 /6/0. Dopiero w półfinale musiała się solidnie napracować aby w trzech setach pokonać Joannę Zawadzką/ACT Sport Tarnów/ 6/4 6/7 6/1. W finale spotkała się z turniejową „jedynką” Anną Hertel/AZS Poznań/ z którą jeszcze nigdy nie wygrała. W tym meczu zagrała znakomicie, pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg i rozstrzygnięty został dopiero w tiebreaku 7/6 na korzyść Weroniki, która w drugim secie zagrała koncertowo i już po 20 minutach wynik brzmiał 5/0. Póżniej jeden gem wywalczyła rywalka i ostatecznie mecz kończy się wynikiem 7/6 6/1 dla zawodniczki AT Masters.

W grze mieszanej partnerem Weroniki był Jan Gałka z Warszawianki. Para Radomsko -warszawska tylko w ćwierćfinale

musiała się solidnie napracować i dopiero w supertiebreaku pokonała parę warszawską-poznańką, Anna Hertel(AZS Poznań)/Filip Olech(De Ski Warszawa) 6/3 4/6 10/0. Wcześniej zwyciężyła Martynę Jankowską/Grunwald Poznań) i Szymona Politowskiego(Park Tenisowy Olimpia Poznań) 6/0 6/2. W półfinale zwyciężyła duet, Klaudia Wira(De Ski Warszawa)/Michał Mikuła(Stow. Integracyjny KT Płock) 6/3 6/3. Finał bez historii i łatwe zwycięstwo nad parą, Wiktoria Rutkowska/Paweł Jankowiak(AZS Poznań) 6/1 6/2. Weronika jest w bardzo dobrej formie, nie ma już śladu po drobnej kontuzji, w wyniku której musiała się wycofać z dwóch ostatnich turniejów Lotos PZT Polish Tour, i jest to dobry prognostyk przed następnymi turniejami z tego cyklu z których najbliższy odbędzie się w Bydgoszczy.