Ponownie podium dla zawodników NPUT -Rakiety Lotosu.

Następny duży sukces zawodników AT Masters, uczestników Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa -Rakiety LOTOSU. Filip Bulski wywalczył pierwsze miejsce a Patrycja Pietrzyk trzecie w Ogólnopolskim Turnieju „Tenis 10”/ kat. do lat 10/, który rozegrany został w Grodzisku Maz.

Dwa medale Karoliny Gołdy w OTK kadetów.

Dwa medale Karoliny Gołdy w OTK kadetów.

Kolejny bardzo dobry występ Karoliny Gołdy w kadetkach. Mimo, że jest jeszcze młodziczką świetnie radzi sobie w wyższej kategorii. W rozegranym w Grodzisku Maz. Ogólnopolskim Turnieju Kadetów wywalczyła drugie w grze pojedynczej i trzecie miejsce w deblu mając za partnerkę Hannę Koprowską/GAT Gdańsk/.

Złoty i brązowy medal dla radomskich krasnali w Warszawie

Kolejny bardzo dobry występ najmłodszych zawodników AT Masters. W Ogólnopolskim turnieju Tenis 10, który odbył się w Warszawie/KT Break/ w kat. do lat 10 wystąpiła dwójka uczestników programu NPUT-„Rakiety Lotosu”, Daniel Kwiecień i Patrycja Pietrzyk. Obydwoje zaprezentowali się znakomicie, bowiem Daniel Kwiecień wywalczył pierwsze miejsce, a Patrycja Pietrzyk trzecie miejsce. Przy czym do wyjścia z grupy i możliwość walki o pierwsze miejsce zabrakło Patrycji kilku małych punktów bowiem trzy zawodniczki miały po trzy zwycięstwa.

Złoto dla Filipa Bulskiego

Złoto dla Filipa Bulskiego.

Znakomicie radził sobie zawodnik AT Masters Filip Bulski na Ogólnopolskim Turnieju Tenis 10, który odbył się w Grodzisku Maz.

Dwa finały w Tunezji.

Weronika Falkowska

Ponownie świetny występ zanotowała zawodniczka AT Masters Weronika Falkowska w trzecim turnieju ITF rozgrywanym w Tunezji. Dotarła do finału zarówno w singlu jak i deblu. W grze pojedynczej musiała jednak przebijać się przez eliminacje, gdzie pokonała reprezentantkę Łotwy Marije Semienistaja 6/2 6/2. W turnieju głównym eliminowała po kolei reprezentantki Francji, Manon Arcangioli 1/6 6/3 6/1, Carole Monet 7/5 6/1 i Alice Robbe 6/4 6/3. W półfinale zwycieżyła Eliesse Vanlangendonck /Belgia/ 6/4 6/4. W finale ponownie tak jak w pierwszym turnieju spotkała się z Marią Lourdes Carle i ponownie lepszą okazała się Argentynka, która zwyciężyła 6/4 6/3.

Złoto i srebro dla Karoliny Gołdy w OTK kadetów.

Znakomity występ zanotowała zawodniczka AT Masters Karolina Gołda na turnieju OTK kadetów, który odbył się w Grodzisku Maz. Podopieczna Katarzyny Chmielewskiej pomimo, że jest jeszcze młodziczką świetnie radziła sobie w meczach ze starszymi rywalkami, i w grze podwójnej występując z Laurą Stypułą wygrała cały turniej.

Podium Marcela Niewiadomskiego w Grodzisku Maz.

Podium Marcela Niewiadomskiego w Grodzisku Maz.

W Grodzisku Maz. odbył się Ogólnopolski Turniej Tenis 10 w kat. do lat 10. Dobry wynik uzyskał zawodnik AT Masters Marcel Niewiadomski, który wywalczył trzecie miejsce. W rozgrywkach grupowych pokonał Aleksandra Cedzyńskiego /Falenica Warszawa/  6/1 i Antoniego Łukasiaka/KS Frajda Warszawa/  7/5. W półfinale po wyrównanym spotkaniu  przegrał w tiebreaku 6/7 z Adamem Lazou/KS Jawczyce/.  Trenerem Marcela jest Weronika Domagała.

Dwa finały w Tunezji.

Dwa finały w Tunezji.

Znakomicie rozpoczęła cykl turniejów w Tunezji zawodniczka AT Masters, Weronika Falkowska. W pierwszych zawodach rozegranych w miejscowości Monastir dotarła do finału singla i debla. Już w pierwszym meczu sprawiła dużą niespodziankę, bowiem pokonała rozstawioną z numerem czwartym reprezentantkę Estonii Elene Małygine 5/7  6/3  6/3. W drugiej rundzie pokonała Szwajcarkę Marie Mettraux  6/3  6/0, a w ćwierćfinale zwyciężyła 6/1  6/2 zawodniczkę z Algierii Ines Ibbou, oddając rywalce tylko trzy gemy. W półfinale w dwóch setach pokonała Hiszpankę, Yvonne Cavalle-Reimers 6/3  7/6. Finał miał wyrównany przebieg, ale lepszą okazała się reprezentantka Argentyny  Maria Lourdes Carie, która zwyciężyła w trzech setach  3/6  6/2  1/6. Również bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Falkowska w deblu w parze z Lisą Ponomar/Niemcy/. Finał to prawdziwy horror , a para niemiecko-polska była bardzo blisko osiągnięcia pełnego sukcesu, bowiem przegrała  z Barbarą Gatica(Chile) i Rebecą Pereira(Brazylia 6/3  6/7  15/17, prowadząc w supertiebreaku 9/6. Trzy piłki meczowe, które w tym momencie miała to nie wszystkie jakie były w tym meczu. Już wcześniej nie potrafiła wykorzystać dwóch piłek w drugim secie a w ogóle w meczu nie wykorzystała aż osiem piłek meczowych!!! Wcześniej duet niemiecko -polski  pokonał parę Margarita Ignatjeva(Łotwa)/Elena Malygina  6/2  2/6  10/4, a w półfinale 6/2  7/5 parę  Darja Semenistaja(Łotwa)/Ekaterina Vishnevskaya(Rosja).  Świetny występ w tym turnieju daje awans Weronice aż o 100 miejsc w klasyfikacji WTA. Następny turniej rozpocznie już w najbliższy wtorek również w Monastirze.

Weronika Falkowska Akademicką Mistrzynią Polski.

Weronika Falkowska Akademicką Mistrzynią Polski.

W Gdańsku rozegrane zostały finały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie. Świetnie w zawodach zaprezentowała się zawodniczka AT Masters Weronika Falkowska, która reprezentując swoją uczelnię, Akademię Leona Koźmińskiego wywalczyła pierwsze miejsce. Partnerką Weroniki była Weronika Kulig. Reprezentantki AL. Koźmińskiego prezentowały się znakomicie przez całe rozgrywki. Wygrały półfinał w Poznaniu, gdzie Weronika Falkowska straciła tylko jednego gema i nie dały szans rywalkom w finale, gdzie Weronika straciła w całym turnieju dwa gemy. W meczu o złoty medal AL Koźmińskiego pokonała Uniwersytet Warszawski 2/0. Trzecie miejsce zajęła Akademia Medyczna z Poznania. Ogółem startowało 18 uczelni.

Filip Bulski najlepszy w Grodzisku Maz.

Filip Bulski najlepszy w Grodzisku Maz.

Troje zawodników AT Masters wystartowało w Ogólnopolskim turnieju Tenis 10 w kat. do lat 10 i wszyscy zameldowali się na podium. Bardzo dobrze zaprezentował się dziewięcioletni Filip Bulski, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał 6/0 kolegę klubowego Marcela Niewiadomskiego. Natomiast wśród dziewcząt trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Pietrzyk.